AIDA İçin Geri Sayım Başladı

Aida

Aida

21. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali’nin açılışı 30 Ağustos Cumartesi akşamı saat: 21.00’da İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek “AIDA” operası ile Aspendos Antik Tiyatro’sunda yapılacak.

Eserde Aytaç Manizade İmzası

Dünyanın birçok opera merkezinin repertuvarları içinde çok popüler bir standart opera eseri olarak tekrar tekrar sahnelenmekte olan “AIDA” operası Aytaç MANİZADE tarafından sahneleniyor. Eserin orkestra şefliğini Tulio GAGLIARDO üstlenirken, dekor Çağda ÇİTKAYA, kostüm Ayşegül ALEV imzasını taşıyor. Koro şefi Hans Joachim GALLUS, koreografi Uğur SEYREK ve ışık tasarım Müfit ÖZBEK’e ait.

Aida İçin Geri Sayım Başladı: Güçlü Kadro

Aspendos Antik Tiyatrosu’nun tarihi atmosferinde gerçekleştirilecek eserde ”Amneris” rolünde Fransız mezzo-soprano Elena GABOURI, “Aida” rolünde İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı soprano Evren EKŞİOĞLU, “Radames” rolünde İspanyol tenor Enrique FERRER, “Ramfis” rolünde kariyerini Amerika’da sürdüren bas Burak BİLGİLİ, “Mısır Firavunu” rolünde bas Hasan ALPTEKİN, “Amonasro”rolünde bariton Tamer PEKER, “Haberci” rolünde tenor Serkan TAYLAN ve “Rahibe” rolünde soprano Filiz GÜNEŞ sahne alacaklar. Solistlere İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestra, Koro ve Bale sanatçıları eşlik edecekler.

Eser; Giuseppe Verdi tarafından bestelenen ünlü eser Etiyopyalı Prenses Aida ile Mısırlı genç savaşçı Ramades’in hüzünlü aşklarını konu alıyor. Opera; Habeş Prensesi Aida’nın kendi ülkesinde yakalanıp, bir köle olarak Mısır’a getirilmesini, Mısır ordusunun komutanı Radames’in Aida’ya olan aşkı ile Firavun’a olan sadakati arasında kalmasını, Firavun’un ihtiraslı kızı Amneris’in Radames’e olan karşılıksız aşkını ve Aida’nın ülkesini kurtarmak için yaşadığı çelişkileri işlemektedir.

Online Bilet Satışıwww.dobgm.gov.tr sitesinden yapılmaktadır.

Festival fiyatları 50 TL.den satışa sunulmaktadır.