Berlin’in Yeni Sesleri “New Sounds Of Berlin” ile…

kaleidoskopville_01_mueller

kaleidoskopville_01_mueller

Borusan Müzik Evi, Goethe-Institut Istanbul’un katkılarıyla “New Sounds of Berlin” adlı kısa sürede Berlin müzik hayatında önemli bir yer edinen sanat ve performans mekânı Radialsystem V işbirliğiyle, 24 Kasım Cumartesi akşamı barok ve elektronik müziği bir araya getiren bir gece yaşatacak.

13 Kasım 2012, İstanbul – Borusan Müzik Evi Berlinli Radialsystem V işbirliğiyle 24 Kasım Cumartesi akşamı yaklaşık 4 saat sürecek sıradışı bir performansa ev sahipliği yapacak. Kısa sürede Almanya’nın erken dönem, klasik, romantik ve çağdaş müziğinin temsilcileri arasında anılmaya başlanan, Solistenensemble Kaleidoskop ,Ellen Fellman ve Marcus Hagemann tüm bu dönem ve stilleri, deneysel konser tecrübeleri ile geliştirip alışılmadık bir repertuarla dinleyicilerin karşısına çıkacak.

Geçmişi ve moderni aynı yapıda buluşturan mimari tasarımıyla Borusan Müzik Evi’nin tüm katlarının kullanacağı bu etkinlik,  bir konserden çok farklı performansların bir arada ve peş peşe gerçekleşeceği bir seyircinin farklı katlardaki farklı sesler arasında hareket edeceği bir deneyim olacak.

Nachtmusik (c) Stephanie Pilick_Presse

Nachtmusik (c) Stephanie Pilick_Presse

Elektronik alt yapı ve görsellerle barok notaları bir arada getiren bu etkinlikte dinleyenlerin yerlere serilen matlara uzanıp dinleneceği, müziğe görselliğin ve koreografilerinde eşlik edeceği benzersiz bir ortama imza atılacak.

Borusan Müzik Evi’nin konukları kendilerini evlerinde hissedecek kadar rahat bir ortamda, binanın tüm katlarında akşam 8’den gece yarısına dek sürecek ayrı ayrı dinletilerden istediklerini seçerek unutamayacakları bir müzik deneyimi yaşayacaklar.

Radialsystem’in 17. yüzyıl Almanyası’ndan Schnittke ve Rihm’e kadar uzanan repertuarında, barok keman ve DJ setin birbiri ile buluşacağı bu eşsiz geceyi kaçırmayın.

New Sounds of Berlin

Tarih: 24 Kasım 2012, Cumartesi

Saat: 20.00

Yer: Borusan Müzik Evi

Elfa Run Kristinsdottir keman

Mischa Meyer viyolonsel

Johannes Pennetzdorfer viyola

ve

Ellen Fellmann videolar

Arnulf Ballhorn kontrbas

Nadja Zwiener barok keman

Johannes Malfatti elektronikler

Wojcech Gabrowski keman

Marcus Hagemann viyolonsel

Borusan Müzik Evi

Adres: İstiklal Caddesi Orhan Adli Apaydın Sokak No:1 Beyoğlu/ İSTANBUL

Tel: 0212 336 3271

www.borusanmuzikevi.com

www.goethe.de/istanbul

Order of thingsPhoto UA1-2

Order of thingsPhoto UA1-2