Dünyayı Dinliyorum 2015’in En İyileri-I

Dünyayı Dinliyorum En İyiler 2015 - I

Dünyayı Dinliyorum En İyiler 2015 – I

2015’un son Pazar gününden herkese merhaba. Dünya Ritimlerini dinlediğimiz Dünyayı Dinliyorum programımızda bir yeni yıla daha girmenin heyecanı içerisindeyiz. Bu programımızda 2015’in en iyi albümlerinden gelen parçaları sizler ile birlikte tekrar dinleyip anımsayacağız. Dünyamızın bizlere sunduğu farklı etnik müziklere, farklı ritimsel harmanlamalara ve aşina olmadığımız melodilere kulak misafiri olduğumuz Dünyayı Dinliyorum programımızda bir yıl boyunca sizler ile çok güzel müziklere kulak verdik. Bu hafta ve gelecek iki hafta boyunca 2015 yılına damga vurmuş olan albümlerde bir potpuri yapacağız. Böylece 2015’de bizleri etkileyen etnik müzik albümlerini tekrar anımsayacağız.

Bu değerlendirme genel eleştiri ve satış ve elbette kişisel tercihlerde var ama popüler listelerde yer alan bir kurgu yok. Bu ilk bölümümüzde Afrika kıtasından 2015 yolunda çıkan albümlerin ön plana çıkanlarından örnekler paylaşacağız.

Dünyayı Dinliyorum 2015’in En İyileri-I :

Dünyayı Dinliyorum #457: 27 Aralık 2015, Pazar günü 94.9 Açık Radyo’da Yayınlanan Program… by Dünyayı Dinliyorum on Mixcloud