Dünyayı Dinliyorum No: 372 Kolektif Istanbul

Kolektif İstanbul

Kolektif İstanbul

Bu Pazar güzel ve özel iki konuğum vardı Dünyayı Dinliyorum programımda. Stüdyoyu Kolektif İstanbul’dan Aslı Doğan (vokal) ve Richard Laniepce (saksafon,  şenlendirdi. Bol sohbet ve biraz müzik ile dolu dolu bir saat geçirdik. .

Geleneğe saygıyı terazinin bir tarafında tutarak Balkan ve Anadolu kültürlerinin buluştuğu Doğu Avrupa geleneksel müziklerine dayalı repertuarını funk ve caz altyapılarıyla yeniden yorumlayan Kolektif İstanbul, gayda, akordeon, klarnet, saksafon, sousaphone ve vurmalı sazların kullanımıyla zengin bir ses ve melodi birlikteliği sağlıyor.

Kolektif İstanbul, Balkan’ların fanfar dinamizminin Anadolu coğrafyasının duygu derinliğiyle buluşturarak enstrümanlarına hakim ve performanslarında cömert müzisyenleriyle dinleyenlere müzikal bir şölen sunuyor.

İstanbul’da başlayan müzikal yolculuğunun beşinci yılını tamamlayan Kolektif İstanbul, İskoçya’dan Benin’e dünyanın farklı sahnelerinde müzikal dönüşümünü sürdürüyor.

Daha fazla bilgi için, çekinmeden tıklayın: www.kolektifistanbul.com

Dünyayı Dinliyorum #372: 27 Nisan 2014, Pazar günü 94.9 Açık Radyo’da Yayınlanan Dünyayı Dinliyorum by Dünyayı Dinliyorum on Mixcloud