Hiromi, İş Sanat’ta cazın sınırlarını aştı

Hiromi İstanbul'da

Hiromi İstanbul’da

Caz severlerin buluşma noktası İş Sanat, caz piyanosunun çılgın kızı Hiromi’yi ağırladı.

Kendine özgü stiliyle, dinleyenleri etkileyen tekniği ve enerji dolu canlı performansları ile adından sıkça söz ettiren caz piyanosunun çılgın kızı Hiromi “The Trio Project” ile İş Sanat’ta unutulmayacak bir konsere imza attı. Sıra dışı tarzıyla dikkat çeken sanatçı, her ikisi de hayranlık uyandıran müzisyenler olan davulcu Steve Smith ve basçı Anthony Jackson ile aynı sahneyi paylaştı.

Enerjik performansıyla izleyenleri büyüleyen Hiromi, piyano ve org ile caza bambaşka bir soluk getirdi. Hiromi, piyanoyla dans edercesine sergilediği muhteşem performansında elektronik müzik ile cazı harmanladı. Downtempo solo performansıyla büyük alkış alan genç piyanist izleyiciyi gerçek ile fantastik dünya arasında olağanüstü bir yolculuğa çıkardı. Konserin sonunda dakikalarca ayakta alkışlanan Hiromi, tekrar sahneye çıkarak “11:49 pm” şarkısını seslendirdi. Tutkulu ve kışkırtıcı tarzıyla caz müziğinde kendine özgü bir yer edinen Hiromi, İş Sanat’taki enerjik performansıyla izleyicileri kendine hayran bıraktı.

Altı yaşında piyano çalmaya başlayan, 14 yaşında Çek Filarmoni Orkestrası ile konser veren Hiromi, 17 yaşında Tokyo’da şans eseri tanıştığı Chick Corea ile ertesi gün konserinde çalmaya davet edilmişti. Çok sayıda ödül kazanan Brain, Spiral, Time Control ve Beyond Standart albümlerinin ardından 2008’de büyük usta Corea ile Tokyo’daki canlı performans kaydını içeren iki CD’lik Duet: Chick & Hiromi ile müzik çevrelerini etkiledi.

Hiromi Trio

Hiromi Trio