Join The Dots – The Cure

The Cure Join The Dots

The Cure Join The Dots

Join the Dots: B-Sides & Rarities 1978–2001 (The Fiction Years)

Beklenen üretim gerçekleşti. Acaba bu kadar bekliyor muyduk? Şahsen hayır! Bu güzellikte, bu doyuruculukta, bu bütünlüğü ve tatminkarlığıyla. The Cure, “neden?” içimizde özel bir yeri olduğunu tek bir hareketi ile tekrar kanıtladı. Sadakatimizi ebediyen yeşertti.

The Cure’un içine direkt bir dalış, elinizde kılavuzunuz, görüntülü rehberiniz. Herşey ortada tüm şeffaflığıyla, işte bu Join The Dots. Ufak damlaların zamanla birikip bir bütünlük ve kişilik kazanması. Her cümlesinde farklı bir melodi içeren özel bir roman, çok sıcak ancak bir o kadar keşfedilmeye açık.

Bir rüyanın gerçekleşmesi, bir beklentinin uzun zamanlar sonra hayata geçirilmesi. “Her zaman beğendiğiniz sanatçılardan mükemmel B-Side parçaları bekleyin” diyor romanımızın sonu. Aslında bu Robert Smith’in bir beklentisi, kendi beğendiği sanatçılardan umudu. Gerçekleşmiş olabilir, olmayabilir ancak kendisi bir sanatçı statüsüne gelince bizlerinde böyle bir beklenti içinde olduğumuzu görmüş olmalı ki, bize eşsiz bir The Cure meyvesi sunuyor.

B-Side, mevcut olan boyuta farklı bir paralellik açmaktır. The Cure yıllar boyunca bunu çok başarılı olarak gerçekleştirmiştir. A-side’lar kadar, B-Side üretmiş ve hatta bu yaratmış oldukları paralellik bazen mevcut olan boyutu bile katlamıştır. Tekdüzeliğe, monotonluğa karşı bir haykırış. A-Side’lardan daha fazla etkileyici tartışılmaz B-Side’lar vardır. The Cure’un üretkenliğinin ne kadar derin ve sonsuz olduğunun bir kanıtıdır.

“Join The Dots” şu ana kadar yapılamamış bir eser, bu kadar içerikli bu kadar detaylı. Bunu yapan The Cure oldu! Ayrıca bu tarz bir ürünü hayata geçirmek için dolu olmanız lazım. Elinizde eserleriniz, inancınız ve azminiz olmalı. Bunu gerçekleştirebilecek 1 veya 2 grup vardır onlardan bir tanesi de kuşkusuz The Cure’dur.

Jimi Hendrix’ten, The Doors’a, David Bowie’den, Depeche Mode’a, Soundtrack’ten, Promo’lara… yayınlanmış, yayınlanamamış, nadir ve kişisel herşey burada… Özel, size, The Cure’a özel…

Her zaman top sanatçılarınızdan kusursuz B-Side bekleyiniz… Beğendiğiniz sanatçının asıl cevheri oradadır. Bekledikçe karşılığını göreceksiniz.