Music Week Ödülleri

 

Music Week Logo
Music Week Logo

Müzik ticaretinin en saygın temsilcisi olan Music Week (www.musicweek.com) sitesinin verdiği ödüller, her yıl verilen ve müzik endüstrisinin nabzını tutan başarıları yansıtmakta. Bu yıl otuz üçüncüsü dağıtılan, “Yetenek olmadan iş olmaz” sloganı ile yola çıkan ödülleri kazananlar aşağıdaki gibidir.

  • Yılın Bağımsız Yayımcılık Firması

Kobalt (www.kobaltmusic.com)

  • Yılın Yayımcılık Firması

Universal Music Publishing

  • Yılın Yapımcısı

Stuart Price (Take That) (daha fazla bilgi için: http://en.wikipedia.org/wiki/Stuart_Price)

  • Yılın Menajeri

Adam Tudhope (Munford &Sons “ Sigh No More” adlı albüm için) – www.mumfordandsons.com

  • Yılın Bağımsız Müzik Firması

XL Recordings (www.xlrecordings.com)

  • Yılın Yeni Yetenek Keşfeden Müzik Firması

Parlophone (www.parlophone.co.uk)

  • Yılın Uluslararası Müzik Firması Başarı Ödülü

Island Records (www.islandrecords.com)

  • Yılın Müzik Firması

Atlantic Records (www.atlanticrecords.com)

  • Yılın Müzik Perakende Satış Firması

HMV (www.hmv.com)

  • Yılın Bağımsız Müzik Perakende Satış Firması

Resident

  • Yılın En Başarılı Dağıtımcısı

Arvato UK (www.arvato.co.uk)

  • Yılın En Başarılı Canlı Müzik Mekanı

Concorde2 (www.concorde2.co.uk)

  • Yılın En Başarılı Canlı Promosyon Takımı

SJM Concerts

  • Yılın En Başarılı Promosyon Takımı

Atlantic Records (www.atlanticrecords.com)

  • Yılın En Başarılı Satış takımı

Sony Music (www.sonymusic.com)

  • Yılın En Başarılı Reklam Kampanyası

Take That “Progress” albümü için Dawbell firması – www.dawbell.com (ama çalışmıyor)

  • Yılın Müzik Senkronizasyonu

EMI Music Publishing ile FRUKT (www.emimusic.com + www.fruktcomms.com)

  • Yılın Müzik ve Marka İşbirlikteliği

Universal Müzik ve Seat UK  (www.universalmusic.com + www.seat.co.uk)

  • Yılın Julie Bicycle (www.juliesbicycle.com) Yeşil Ticaret Ödülü

The Premises Studios (www.premisesstudios.com)

  • Yılın Stüdyosu

Abbey Road (www.abbeyroad.com)

  • Yılın Festival

T In The Park (www.tinthepark.com)

  • Yılın En İyi Mobil Müzik Uygulaması

iTunes Live (iphone)

  • Tüketici Dostu Digital Müzik Servisi

Songkick (www.songkick.com)

  • Yılın Ticari İş Ortaklığı Sağlayıcısı

Mobile Roadie (www.mobileroadie.com)

  • Yılın En İyi Katalog Pazarlama Kampanyası

David Bowie’nin “Station To Station” albümü için EMI

  • Yılın En İyi bağımsız Pazarlama Kampanyası

“Example” kampanyası için Ministry of Sound (www.ministryofsound.com)

  • Yılın En İyi Sanatçı Pazarlama Kampanyası

Tinie Tempah için Parlophone (www.tinietempah.com)

  • Yılın En İyi Bölgesel Radyosu

Wave 105 (www.wave105.com)

  • Yılın En İyi Ulusal radyosu

BBC Radio 6 Music (www.bbc.co.uk/6music/)

  • Yılın En İyi Müzik Strateji Uzmanı

Fran Nevrkla (www.musictank.co.uk)