Reptile Youth ilk kez İstanbul’da

Reptile Youth

Reptile Youth

Danimarkalı ikili Mads ve Esben’in oluşturduğu ve “Indie müzik tahtının yeni prensleri” olarak gösterilen Reptile Youth, bu yıl 4.’sü düzenlenen “Avea Escape To Music” kapsamında 7 Şubat’ta Roxy’de gerçekleştirilecek konserle Türk müzikseverlerle buluşuyor

İstanbul’da ilk kez konser verecek olan Reptile Youth konser biletlerine Avea’lılar, internet üzerinden bilet alımlarında yüzde 20 indirimle sahip olabilecekler

Kurulduğu günden bu yana müziğe verdiği destek ve gerçekleştirdiği konser serileriyle Türkiye’nin ve dünyanın en önemli sanatçılarını müzikseverlerle buluşturan Avea, bu sene 4.’sü düzenlenen Avea Escape to MusicKonserleri’ne, Indie müzik tahtının yeni prensleri Reptile Youth ile devam ediyor.

İngiltere’de Ma’D’chester’ın en az kendi kadar ünlü Whitworth Caddesi’nde 1980’lerin başında Factory Records ve New Order gölgesinde sessiz sedasız açılan The Haçienda, 15 yıl boyunca sayısız çılgın Indie gecesine ev sahipliği yaptı. Ancak ne yazık ki, hala bir zaman makinesi icat edilemediğinden, Indie aleminin yıldızı her geçen gün parlayan yeni grubu Reptile Youth’u programına dahil edemeden tarihin tozlu sayfalarına karıştı.

The Haçienda artık yok, ancak Reptile Youth onun ruhunu tümüyle yeni elektronik bir enerjiyle harmanlayarak yaşatan mucizevi gruplardan biri. Indie akımının bu başarılı grubu, bu yıl 4.’sü düzenlenen Avea Escape To Music konserleri kapsamında, ilk İstanbul konserini vermek üzere gün sayıyor.

Speeddance, Black Swan Born White ve Be My Yoko Ono…

Önemli festival programlarında boy gösteren Reptile Youth, özellikle canlı performanslarında yakaladıkları müthiş sahne enerjisiyle tanınıyor. Eleştirmenlerin The Rapture ve IAMX ile aynı kulvara yerleştirdikleri Reptile Youth, Avea Escape To Music serisi kapsamında 7 Şubat Cuma gecesi Roxy’de gerçekleşecek ilk İstanbul konserlerinde önümüzdeki Mart ayında yayınlanacak ikinci stüdyo albümleri “Rivers That Run For A Sea That Is Gone” dan şarkılar da seslendirecek.

İlk albümlerini daha önce The Cure ve Hot Chip gibi isimlerle stüdyoya kapanmış olan David M. Allen ve Marc Ralph’ın prodüktörlüğünde kaydeden Reptile Youth, Speeddance, Black Swan Born White ve Be My Yoko Ono gibi şarkılarıyla kısa sürede silinmemek üzere hafızalara yerleşti.

2013 Mayıs’ında şarkılarının versiyonlarını barındıran Remixed albümünü de piyasaya süren ekip; ürettikleri müziği ‘electronic synth pop’ olarak adlandırıyor.

Fazlasıyla heyecanlı öykülerine, geçen yıl küratörlüğü de yerleştiren Mads ve Esben, ‘The Reptile Youth Video Project’ adını verdikleri bir projeyi de hayata geçirdiler. Bir yıla yayılan bu projeyle, birbirinden yetenekli yönetmenlerin vizyonunda albümlerinde yer alan her şarkıya özel bir video çektiler ve tamamını Youtube’da açtıkları özel bir kanalda yayınladılar.

Reptile Youth ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için:

http://reptileyouth.com/

https://www.facebook.com/reptileyouth