Dünyayı Dinliyorum / I Listen To The World

Türkçe

Her Pazar günü saat 12.00 – 13.00 arası Dünya Müziği ezgilerinin yer aldığı, İstanbul Açık Radyo’dan Zekeriya Şen tarafından sunulan program. Dünyanın tüm ritimlerine kucak açan, Dünyanın her köşesinden gelen farklı ezgilerin konuk edildiği program tam bir dünya müziği cümbüşü.
 
Dünyanın müziklerini keşfetmeye ve bu şekilde, kültürler ve değişik yaşam biçimlerini tanımaya devam eden program hem dünya müziğini tanıtıyor, hem de müziğin bir yaşam biçimi olduğunu savunuyor.
 
13 Kasım 1995’te yayına geçen Açık Radyo, İstanbul ve çevresine yayın yapan “bölgesel” bir radyo istasyonu. Ayrıca, 92 ortaklı bir Anonim Şirket, ama kâr amacı gütmeyen kuruluşlar gibi çalışıyor, üç aşağı-beş yukarı eşit pay sahibi 92 ortağı olan bir kolektif.
Şiârı: “Kâinatın tüm seslerine, renklerine ve titreşimlerine Açık Radyo”
 
1997’den beri online takip edilebilen Açık radyo geçtiğimiz yıllarda radiomultikulti (rbb) ile bir paylaşım içerisindeydi. Bu paylaşım artık multicult.fm ile mutlu bir şekilde devam etmekte..

English

Every Sunday between 12.00-13.00 I listen To The World aires in Istanbul at 94.9 Acik Radyo. A radio show devoted to World Music and the music out there. Where we explore music that is normally unknown or rarely heard by popular ears.
 
Açık Radyo (Open Radio), which went on air on  November 13, 1995, is a “regional” radio station which broadcasts to the metropolitan Istanbul area and its environs.
 
It was founded as a private company as required by the Turkish Law on Radio and TV Broadcasting but nevertheless functions as a not-for-profit media organization.
 
Açık Radyo is a collective, which has 62 partners holding almost equal shares with the shareholders owning “share certificates”, composed of marked and numbered lithographs titled “Tughras” (Royal Ottoman seals) (re)designed by the late great painter Abidin Dino. The Motto“Open Radio is open to all the sounds, colours, and vibrations of the universe.”

German

mit Zekeriya Şen, Açık Radyo, Istanbul
 
Radio multicult.fm übernimmt diewöchentliche Weltmusik-Sendung von Zekeriya Şen bei Açık Radyo, Istanbul. Açık Radyo arbeitet alsKollektiv von 26 festangestelltenund ~100 freien JournalistInnen seit1995 nach dem Motto ‘open radio is open to all the sounds, colours and vibrations of the universe’.
 
Seit 1997 sendet Açık Radyo auch online und unterhielt eine lange, fruchtbare Zusammenarbeit mit radiomultikulti (RBB, Berlin), die multicult.fm sehr gerne fortführt.